Za lepší zdravotnictví?

Děkujeme odcházíme

Na začátku protestu lékařů to vypadalo, že se jedná o boj z lepší zdravotnictví: méně korupce, méně přepracovaných lékařů, lepší odměňování zdravotníků. Když ale dojde na to, co je měřítkem splnění požadavků, tak to jsou platy. A to platy lékařů, jen lékařů. Na začátku to vypadalo na boj za všechny zdravotníky, a teď, když vláda nabídla 2 miliardy, z toho 1.5 miliardy na lékaře a 0.5 miliardy na ostatní zdravotníky, tak lékaři chtějí své 2 miliardy jen pro sebe.

Důvod: teď ocituji slova lékařsko-odborářského bosse, že to je proto, že „sestry se nepřipojili k jejich akci Děkujeme odcházíme, i když je k tomu vyzvali“. A to v situaci, kdy lékaři dostali přísliby, které jim zaručují mnohem vyšší platy než jiné podhodnocené profese ve veřejné sféře, jako jsou třeba vědečtí pracovníci a pedagogové na vysokých školách. Chybí mi diskuse o tom, jaký je vlastně spravedlivý plat pro nemocničního lékaře, ovšem v kontextu jiných odborníků ve veřejné sféře.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace