Zase ty paušální náhrady poslanců

Vždy okolo voleb se hovoří o tom, co s paušálními náhradami poslanců nyní by mělo dojít k tomu tomu, že tyto náhrady budou zdaněny. To je ovšem úplné nepochopení toho, co paušální náhrady mají být.

Z věcného hlediska by měla být paušální náhrada mělo být náhradní plnění drobných položek, které se nevyplatí nebo je není možné určit. Herec může dostat „frakovné“, pokud hraje ve svých civilních šatech, a tato paušální náhrada je myšlena za opotřebení. Zrovna tak by dávalo smysl poslancům dávat paušální náhradu za místní dopravu, protože náklady na evidenci jízdného by se již přibližovalo hodnotě náhrad.

Ovšem zcela nedává smysl, aby paušální náhrady činily desetitisíce měsíčně. Takové výdaje se přece ji vyplatí zúčtovat! Navíc tím, že se paušální náhrady budou zdaňovat, tak se vlastně přiznává, že jde o další příjem a ne o náhradu vydání.

1 komentář ke článku:
„Zase ty paušální náhrady poslanců“

  1. honza napsal:

    Proč dostávají poslanci a senátoři náhrady za telefonování v takové výši(cca 7-10000 Kč),když v současné době operátoři nabízí neomezené volání a internet do mobilu přibližně za průměrnou cenu 550-880 Kč. To mají politici asi jiné operátory a volají do jiných civilizací (ufoni,nebeská mafie a p.)
    Jen na telefonech se nechá ročně uspořit cca 12.000 000 Kč a to je jen za poslance. Je možno prověřit a přijmout příslušná opatření?

    Zdravím rozklradače státu. H.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace